Nasıl Hamile Kalınır? 2

Nasıl Hamile Kalınır?

Nasıl Hamile Kalınır? 2

Bu makalemizde sizlerle hamile kalmanın önemli noktaları , hamile kalmanın püf noktaları , hamile kalmanın yolları konularına değineceğiz.

Gebelik, kadın üreme organlarının parçası olan kanallarda erkek üreme hücresi sperm ile kadın üreme hücresi olan yumurtaların karşılarak, spermlerin yumurtayı döllemesi sonunda bir canlı oluşması durumudur.

Gebelik fizyolojik, normal bir durumdur. Gebelik sırasında hemen hemen vücudun tamamı bundan etkilenir. Bu sebepten dolayı gebelik öncesi ve gebeliğe hazırlık dönemi önemlidir.

Gebe kalmak, Hamile kalmak için en uygun zaman, iki regl dönemi ortalarına denk gelen günlerdir. Bu dönemler içerisinde kadının yumurtalıkları yumurta atar ve yumurta hücresi ortalama 2 gün yaşar. Bu yüzden kadının yumurtlama gününün ortalama 3 güncesi ve 2 gün sonrası gebe kalmak için ideal zaman dilimidir.

Cinsel ilişki ile birlikte erkek üreme hücresi olan spermler, kadının haznesinden rahim içerisine doğru hareket eder ve yumurtalar ile tüplerde karşılaşır. Spermlerden bir tanesi yumurtayı dölleyebilir. Spermlerin kadın vücudu içerisinde yaşama süresi ortalama olarak 3 gündür. Cinsel ilişkiden sonra bu dönem boyunca tekrar ilişkiye girilmemiş olsa bile yumurta döllenebilmektedir.

Döllenen yumurtalar değişime uğrar ve tüpler içerisinde ilerleyerek ortalama 5-6 gün içerisinde rahim içerisine gelir ve rahmin kalınlaşan iç tabakasına yerleşir ve daha sonra bu tabakaya gömülüp gelişimine başlar. Bu durumda adet (regl) dönemi durur ve gebelik ile ilgili diğer değişimler ortaya çıkmaya başlar. Öncelikle rahim yumuşar ve genişlemeye başlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>